מזה שלושה שבועות כל המרחב האווירי של מדינת ישראל חווה הפרעות בקליטת מערכת הניווט הלוויני ה GPS.
בעקבות ההפרעות בוצעו שינויים בחלק מתהליכי הכניסה לנחיתה והוא נעשה באמצעי הבטוח והמקצועי אשר בשימוש יומי יומי בשדות תעופה בעולם (הליך ה ILS) ובישראל בפרט.
ההפרעות מורגשות רק על ידי המטוסים באוויר ולא על ידי הסנסורים בקרקע. ההשפעה משמעותית בכל הקשור בתפעול המטוס ברמת הקוקפיט ובחלקה גם לניהול התעבורה האווירית.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
פקחי נמל התעופה בן גוריון מבצעים כל העת ליווי מלא של המטוסים הממריאים והנוחתים ובשום שלב לא היה אירוע בטיחותי הנוגע להפרעת ה GPS בהקשר דיוק הניווט ונתיבי הטיסה.
מרשות שדות התעופה נמסר כי מהיום הראשון שהופיעה ההפרעה פועלים כלל הגורמים בישראל כדי להביא לפתרון ההפרעה ולמצוא את מקור הבעיה.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2019/06/09cfc12005299e747f9b25d837f03040.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)