לראשונה: תרגיל בינלאומי בהשתתפות מטוס ה"אדיר" F-35
אתמול (שלישי) הסתיים תרגיל ה-Tri-Lightning בהובלת חיל האוויר האמריקאי ובהשתתפות חיל האוויר הבריטי (ה-RAF) וחיל האוויר הישראלי. התרגיל התקיים במהלך שבוע חיל האוויר, המציין 71 שנים להקמת החיל.
האימון האווירי הבינלאומי של מטוסי ה-F-35 הישראליים לצד מטוסי ה-F-35 הזרים התקיים אתמול לראשונה.
התרגיל התקיים מעל הים התיכון ותרגל תרחישי התמודדות והגנה מול איומים משתנים במטוסי קרב מתקדמים, ביניהם מטוס ה-F-35.
נדגיש כי התרגיל תוכנן כחלק מגרף האימונים ומהווה הזדמנות ייחודית לאימון משותף של מטוסי הקרב מדור 5, מאפשר את שיתוף הפעולה בין החילות ופיתוח היכולות המשותפות.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
חיל האוויר מקיים וימשיך לקיים אימונים בינלאומיים משמעותיים לחיזוק שיתופי פעולה צבאיים עתידיים, בדגש על קידום יכולות ה-F-35.
ראש להק אוויר, תת-אלוף אמנון עין–דר אמר כי "התרגיל אשר התקיים אתמול לראשונה – הינו תרגיל F35 בין-לאומי, המשקף את שיתוף הפעולה ההדוק בין החילות. שיתוף הפעולה הבינלאומי בין ישראל, ארה״ב ובריטניה מחזק אינטרסים משותפים ויכולות חדשות ובלעדיות במזרח התיכון".
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2019/06/c52439f41b13d120150ff68fceae5032.jpeg?resize=500%2C340&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2019/06/568dcc571a8e848bdb152f5541f83a7c.jpeg?resize=500%2C278&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2019/06/c3d43bfc2d72afdbbad3be6a3b85b473.jpeg?resize=500%2C291&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2019/06/2c54d2e9350d4466cbc2b080c4227999.jpeg?resize=500%2C319&ssl=1)