חדשות הארץ
אורחת בשמורה: הסלמנדרה הכתומה נצפתה באזור נחל עמוד
סלמנדרה נראתה היום (שני) במהלך עבודות פרוייקט 500, עובדים בשמירה על הטבע וניקיון הארץ, בשמורת הר מירון באזור נחל עמוד.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2020/11/WhatsApp-Image-2020-11-02-at-11.06.55.jpeg?resize=500%2C375&ssl=1)
הסלמנדרה הכתומה היא דו-חי דמוי לטאה ממשפחת הסלמנדריים. היא חיה במקורות מים טבעיים בחבל הים-תיכוני ונמנית עם סדרת בעלי הזנב.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2020/11/WhatsApp-Image-2020-11-02-at-11.06.55-1.jpeg?resize=500%2C281&ssl=1)
הסלמנדרה הכתומה ידועה בשמה העממי סלמנדרת אש בגלל צבעי האזהרה הבולטים שלה, והיא אכן ארסית: בעורפה שתי בלוטות ארס והן מפרישות רעל בשם סלמנדרין (Salamandrin).
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
תפוצת הסלמנדרה נרחבת ומשתרעת על פני כל אירופה, וישראל היא גבול תפוצתה הדרומי. בישראל חי תת-המין Salamandra salamandra infraimmaculata והוא מצוי במרום הגליל, במערב הגליל, באזור הכרמל, במורדות החרמון ובתל דן. באזורים אלה הסלמנדרות מתרכזות סביב מקווי מים כגון ברכות סלע, ברכות חורף ונחלים זורמים.