צבא וביטחון
לאחר המהומות: מפקדה משימתית של משמר הגבול הוקמה בלוד
ברקע אירועי הפרות הסדר האלימים שהתרחשו ב- 48 השעות האחרונות בלוד הוכרז על מצב חירום מיוחד בעיר ובעקבות כך הוחלט על הקמת מפקדה משימתית של מג"ב בלוד בפיקוד מפקד ביה"ס החילי של מג"ב, תנ"צ קובי קרני הכוללת יותר מ- 500 לוחמי מג"ב, לוחמי החטיבה הטקטית של מג"ב, שוטרים, בלשים, חוקרים וגורמי אכיפה נוספים תוך הפעלת מערך מודיעיני טכנולוגי נרחב.
מהמשטרה נמסר: "הכוחות יפעלו בעיר לוד החל מהערב בנחישות וביד קשה נגד הפורעים במטרה להשיב את הסדר על כנו, לתת ביטחון לתושבי העיר ולאפשר חיי שגרה לאזרחים הנורמטיביים בעיר."
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2021/05/WhatsApp-Image-2021-05-12-at-16.36.07.jpeg?resize=500%2C334&ssl=1)