במהלך דיון בועדת החוקה התגלו כשלים באכיפת תקנות הקורונה
בדיון ועדת החוקה היום (שלישי) נתגלה: מספר דוחות מזערי בעת אכיפת הבידוד ביקורי בית רבים , וכן ערבוב נוסעים ממדינות אדומות בטרמינל 3 ואי יישום הפיקוח האלקטרוני על מבודדי חו"ל שאושר לפני 4 חודשים.
במהלך הדיון המשטרה חשפה את הנתונים הבאים: ממרץ 2020 עד יוני 2021- 11,827 דוחות על הפרת בידוד מתוך כ-660,000 דוחות קורונה סה"כ; בחודשים מרץ- אמצע יולי 2021 רק 1,619 דוחות על הפרת בידוד של חוזרים מחו"ל אל מול 369,239 ביקורים פרונטליים של גורמי האכיפה.
יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב אמר: "הפער בין נתוני אכיפת עטית המסיכות הרבים לבין מיעוט הדוחות על הפרת הבידוד הוא דיספרופורציה בין הדברים המסוכנים לדברים שנראים על פניו קלים לתפיסה; לא ניתן ידינו להחמרת האיסורים אם לא יהיו תשובות לפיקוח האלקטרוני, לפערי אכיפת הבידוד ולהיערכות אכיפת התו הירוק שייכנס בחצות לתוקפו".
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2021/06/WhatsApp-Image-2021-06-30-at-16.21.50.jpeg?resize=500%2C334&ssl=1)