סקירה מקצועית חדשה של מכון המחקר הכלכלי-חברתי 'פורום ארלוזורוב' מצאה שהעובד השכיר הממוצע בישראל עובד כ-1,900 שעות בשנה, לעומת אנגליה בה המספר עומד על פחות מ-1,600 וגרמניה בה ממוצע שעות העבודה השנתי עומד על פחות מ-1,400 שעות.
בנוסף, ישראל ממוקמת בתחתית הרשימה במדד "איזון בית-עבודה" של ה-OECD, כשהיא סובלת משיעור גבוה במיוחד של עבודת יתר ומשיעור נמוך מאד של שעות פנאי. למרות שעות העבודה המרובות, פריון העבודה בישראל נמוך בכ-20% ממדינות ה-OECD.
הסקירה של פורום ארלוזורוב בדקה גם את שאלת גובה שכר המינימום וההשפעה שלה על הפריון. ממצא מעניין שעולה מניתוח הנתונים על ישראל הוא שבניגוד להנחה הנפוצה, בזמן ששכר המינימום עלה ב-29% בין השנים 2005 ל-2020, המשק הישראלי צמח באחוזים גבוהים הרבה יותר והאבטלה ירדה לרמות הנמוכות אי פעם.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
בפורום ארלוזורוב מדגישים כי אין מדובר בהכרח על קשר סיבתי, אבל הנתון עצמו מעודד.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2021/09/empty-wooden-table-space-platform-with-blurred-shopping-mall-shopping-center-background-product-display-montage-wooden-desk-with-copy-space_1418-96.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)