על פי נתוני המרכז הלאומי לבקרת מחלות, נכון לשבוע האחרון, דווחו מתחילת העונה 565 חולים מאושפזים, מהם 239 מאושפזים במחלקות ילדים ו-39 נשים הרות ויולדות. מרבית החולים נדבקו בנגיף שפעת מסוג A שזוהה במעבדה המרכזית לנגיפים כתת-סוג A/H3, הכלול בתרכיב החיסון נגד שפעת הניתן בעונה זו בישראל.
בשבועות האחרונים זוהו גם התפרצויות מקומיות של תחלואה מנגיף שפעת מסוג A במוקדים שונים בקהילה ברחבי הארץ. התחלואה דווחה בילדים, מתבגרים, ומבוגרים צעירים.
נגיף שפעת עלול לגרום לתחלואה קשה, כגון דלקת ריאות, סיבוכים אחרים בדרכי הנשימה, דלקת בשריר הלב ואף מוות.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
משרד הבריאות מדגיש את החשיבות להתחסן נגד שפעת בימים אלו. משרד הבריאות קורא לכלל הציבור מגיל 6 חודשים ומעלה להתחסן נגד שפעת. ניתן לקבל את חיסון השפעת יחד עם חיסון הקורונה או בכל מרווח זמנים ממנו.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2021/12/female-patient-getting-vaccinated-coronavirus_23-2149128442.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)