מקופת חולים כללית נמסר כי נרשמה עלייה של כ-20% בביקוש לבדיקות קורונה ביומיים האחרונים. לאור העלייה בביקוש, קופת החולים מעבה את מתחמי הדיגום בנקודות שבהן נרשמה התפרצות של מקרי קורונה. כללית מפעילה כ-90 מתחמי דיגום ברחבי הארץ וזאת בנוסף למתחמים של פקע"ר. כ-81,000 ילדים בגילאי 5-11 התחסנו עד כה לקורונה.
לנוכח החשש מהתפרצות נרחבת של זן האומיקרון, בכללית שבים וקוראים לציבור: "לבוא ולהתחסן – ילדים, צעירים ומבוגרים שטרם התחסנו ואלה שטרם השלימו את מנת החיסון השלישית. החיסון יעיל, החיסון הוא הכלי שיש לנו להתמודד עם המגיפה. כמו כן, להקפיד על עטית מסיכה והימנעות מהתקהלויות."
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2020/12/WhatsApp-Image-2020-12-13-at-09.50.16-1.jpeg?resize=500%2C361&ssl=1)