משלחת בכירי שירות האמבולנסים האירי (NAS), הגיעו השבוע לישראל על מנת ללמוד על פעילות מגן דוד אדום כמו גם ניהול חדרי מצב ומצבי חירום בזמן משבר במדינת ישראל.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/05/63e00fe6-fda9-4aa3-a487-81e5c48aab20.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)
במהלך הביקור למדו חברי המשלחת על מערכת הבריאות בישראל, פעילות מגן דוד אדום; היערכות וטיפול במצבי חירום, טיפול בנפגעים במצבי חירום, היערכות וטיפול באסונות טבע והיערכות למצבי חירום לאומיים. בכירי שירות האמבולנסים האירי התרשמו מפעילות המתנדבים הנרחבת במד״א ומתרומתם לקהילות בכל רחבי הארץ.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/05/c52fc6b0-4048-4209-ae50-2aced1b018dc.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)
7 חברי המשלחת האירית ביקרו במוקד המשולב הלאומי של מגן דוד אדום בקריית אונו, שם קיבלו סקירה על דרכי ניהול מצבי חירום, שיתוף פעולה בין ארגוני וכן על פרויקט ׳מד״א בקהילה׳ – שעתיד להקל את העומסים בבתי החולים. לאחר מכן הוצגו הטכנולוגיות בהן משתמש מגן דוד אדום ואת הליך הטיפול מקבלת הקריאה במוקד 101 עד הגעת האמבולנס לאירוע.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/05/49e95ec8-43f0-4303-bc41-98c604bdec63.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)
עוד ביקרו בכירי שירות האמבולנסים האירי בבנק הדם החדש והממוגן של מגן דוד אדום שבקרית מד״א ברמלה ובתחנת מד״א בירושלים – שם התנסו בסימולטור נהיגה, חדרי תרגול ופעילות בדגם אמבולנס. לאחר מכן, ביקרו חברי המשלחת בבית החולים שערי צדק – שם קיבלו סקירה על שיתוף הפעולה השומר על הרצף הטיפולי מרגע ההדרכה הטלפונית, דרך הגעת צוותי מד״א לשטח ועד הטיפול המתקדם בבית החולים.
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/05/cd75e145-1c22-4c1c-92d2-8e04d0cdc8d2.jpg?resize=500%2C375&ssl=1)
מנהל קליני בNAS, פרופ' קאת׳ל אודונל: ״אנחנו בשירות האמבולנסים האירי מלאי תודה והערכה למגן דוד אדום על ההזדמנות ללמוד, לחלוק רעיונות וליצור חברויות וקשרים חדשים.״
סמנכ״ל רפואה במד״א, ד״ר רפאל סטרוגו: ״מפגשים מסוג זה הם בעלי חשיבות רבה מאוד, הם מאפשרים ללמוד אחד מנסיונו של השני – ואכן למדנו הרבה מההרצאות ודרכי הפעולה שהציגו חברי המשלחת של שירות האמבולנסים האירי. במהלך ימי העיון חלקנו עם אנשי הרפואה, חברי המשלחת – מן הניסיון הרב שיש למד״א כארגון ההצלה הלאומי של ישראל בתגובה למצבי חירום בישראל ובעיקר לאירועים רבי נפגעים.״
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/05/752697a5-b1e6-43ce-a30b-a1d069c6eff4.jpg?resize=500%2C363&ssl=1)