לראשונה מזה 40 שנה: אוגדת מילואים מלאה מתמרנת בעזה
אוגדת המילואים 252 (עוצבת סיני) נלחמת בימים אלו בצפון רצועת עזה מיום שבת האחרון (4.11) עם ארבע חטיבות חי״ר גבעתי וצנחנים במילואים ושיריון במילואים.
כוחות האגודה השתלטו על מרחב בית חאנון תוך פעילות סיכול משמעותית של מחבלים, מנהרות טרור ותשתיות צבאיות של ארגון הטרור חמאס. מתחילת התמרון הקרקעי, כוחות האוגדה חיסלו מאות מחבלים, ביניהם בכירים בארגון הטרור חמאס, במרחב בית חאנון וג'באליה. הכוחות השמידו בסיסי לחימה של החמאס הכוללים עמדות לחימה קדמיות המתחברות באמצעות מערכות מנהור למפקדות במוקדי אוכלוסייה אזרחית.
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - טנקים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252.jpeg?resize=500%2C335&ssl=1)
מאמץ הלחימה הקרקעי משולב עם תקיפות מהאוויר של חטיבת האש 454. בהכוונת הכוחות הקרקעיים ובסיוע מודיעין מדוייק השמידה חטיבת האש כ-300 מטרות בשבוע האחרון, בהן מטרות תת קרקע, עמדות תצפית ועמדות נ״ט. כוחות האוגדה השתתפו בלחימה ובהגנה על היישובים עוד מיום שבת ה-7 באוקטובר במשימות חילוץ והגנה על היישובים והצירים.
• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מדברי מפקד אוגדה 252, תת-אלוף מורן עומר: ״זהו רגע מכונן עבור האוגדה ועבור מערך המילואים כולו בו אוגדת מילואים מתמרנת לצד האוגדות הסדירות ומוכיחה את עוצמתו ואיכותו של צה״ל, בסדיר ובמילואים. התאמנו לכך במשך שנים, כעת זו חובתנו להשיב את השקט והביטחון לאזרחינו. אנשי המילואים שלנו ומשפחותיהם הם הביטוי לאחדותינו, להיותנו נכונים להגן על עמינו ככל שנידרש, ולכך שנקבל רק תוצאה אחת – הכרעה ברורה בכל מפגש עם האויב – עד הניצחון״.
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - לוחמים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-לוחמים.-2.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - לוחמים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-לוחמים.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - לוחם](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/2עזה-לחימה-אוגדה-252-לוחם.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - לוחם - טנקים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-לוחם.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - טנקים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252.jpeg?resize=500%2C335&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - כלי רכב צבאיים- ג'יפים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-כלי-רכב-צבאיים-גיפים.jpeg?resize=500%2C334&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - כלי רכב צבאיים- ג'יפים- לוחמי צה''ל](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-כלי-רכב-צבאיים-גיפים-לוחמי-צהל.jpeg?resize=500%2C334&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - כלי רכב צבאיים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-כלי-רכב-צבאיים.jpeg?resize=500%2C334&ssl=1)
![עזה - לחימה - אוגדה 252 - טנקים](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עזה-לחימה-אוגדה-252-טנקים.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
צפו בפקודת היציאה לקב של מפקד האוגדה: