גלנט בפנטגון: זה הזמן לממש את מחויבות ממשלי ארה״ב בשנים האחרונות
שר הביטחון יואב גלנט, נפגש בשעה זו (שלישי) עם מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין ב״פנטגון״ – מטה מחלקת ההגנה האמריקנית בוושינגטון. בפגישה משתתפים: מנכ״ל משרד הביטחון אלוף (מיל׳) אייל זמיר, רמ״ט שר הביטחון שחר כץ, נספח צה״ל בוושינגטון האלוף הדי זילברמן, מזכ״צ שר הביטחון תת-אלוף גיא מרקיזנו, שגריר ישראל בארה״ב מייק הרצוג וראש האגף המדיני – ביטחוני במשרד הביטחון דרור שלום. שר הביטחון אמר בפתח הפגישה: ״אנו עומדים בפני צומת קבלת החלטות שישפיעו על המזרח התיכון כולו – אני כאן כדי לדון איתך בדרכים להגעה למטרות המשותפות לשתי המדינות – ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה ושמירת הקשר האיתן בין ישראל וארה״ב״. ברצועת עזה עלינו לפעול להשבת החטופים ולפירוק שלטון החמאס, בצפון: אנו צריכים לוודא כי תושבי הצפון יחזרו לבתיהם לאחר שינוי המצב הביטחוני בגבול. אנו פועלים בשיתוף כדי לנסות להגיע להסדר, אך עלינו לדון בכל אפשרות אליה נידרש״.
עוד אמר גלנט: ״מעל כל אלו, עומדת השותפות הביטחונית בינינו והקרנת העוצמה המשותפות במזרח התיכון. זה הזמן לממש את המחויבות של כל ממשלי ארה״ב בשנים האחרונות: מניעת גרעין מאיראן – בנושא זה הזמן הולך ואוזל. עלינו לפתור במהירות את המחלוקות הבודדות כמו שחברים עושים, ולחזק את העמידה המשותפת – מול מתקפות הטילים ומול המתקפות המדיניות״. גלנט הוסיף בנימה אישית: ״תודה לך על האירוח החם ועל השותפות האיתנה, במיוחד מאז ה-7 באוקטובר. אזרחי ישראל לא ישכחו לעולם את עמידתכם לצידינו מהיום הראשון במלחמה ועד היום. אויבינו וידידנו צופים כעת בחדר הזה – ומבינים מה היא עוצמתה של השותפות״.
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.09-2.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.10.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.11.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.13.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.13-1.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)
![שר הביטחון יואב גלנט - מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין -בפנטגון](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-25-at-19.31.14.jpeg?resize=500%2C333&ssl=1)